Hybridní diagnostické zobrazovací metody
Abstrakt
Cílem bakalářské práce je analyzovat možnosti využití hybridních zobrazovacích metod v radiologii, radioterapii a nukleární medicíně. Analyzovat počet vyšetření hybridními přístroji.
Data potřebná k vypracování praktické části bakalářské práce jsem čerpal z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR z let 2007 2015.
V teoretické části bakalářské práce jsou popisovány jednotlivé hybridní zobrazovací metody. Ve stručnosti je zde vysvětlen jejich princip, využití v medicíně, indikace
a kontraindikace.
V praktické části jsou analyzovány dostupné hybridní přístroje využívané v České republice z let 2007 2015. Graficky jsou zde zpracovány počty vyšetření
na jednotlivých hybridních přístrojích a také jejich celkový počet v ČR ve vybraném období. Klasifikace a zhodnocení silných a slabých stránek hybridních zobrazovacích metod pomocí SWOT analýzy.
Odpověď na výzkumnou otázku "Stoupá počet hybridních přístrojů?", zní: "Ano, stoupá." V dnešní době jsou hybridní zobrazovací metody nedílnou součástí moderní medicíny, a proto roste jejich počet ve zdravotnických zařízeních.
Bakalářskou práci lze využít jako studijní materiál pro obor Radiologický asistent. Součástí výsledků je zpracování přehledného výukového materiálu ve formě prezentace.